Antigenní testování pro veřejnost startuje i ve Svitavské nemocnici

Antigenní testování pro veřejnost startuje  i ve Svitavské nemocnici
18. prosince 2020
Od pondělí 21. prosince 2020 bude ve Svitavské nemocnici zprovozněno nové odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti. Zájemci o test si musí rezervovat termín prostřednictvím on-line rezervačního systému. Testování zde bude probíhat do 15. ledna 2021.

Zřízením nového testovacího místa nabídne Nemocnice Pardubického kraje možnost testování na onemocnění Covid-19 ve všech svých pěti zařízeních, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a nyní i ve Svitavské nemocnici.

„Odběrové místo pro antigenní testování jsme zřídili v prostorách ORL ambulance, která byla přesunuta na místo pohotovostní ambulance ORL oddělení v budově D. Zájemci o testování se k odběrovému místu dostanou od budovy Zdravotnické záchranné služby kolem hlavní budovy monobloku,“ upřesnil Pavel Kunčák, náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice. 

Odběrové místo ve Svitavské nemocnici funguje v jiném režimu než garantovaná Antigenní odběrová centra v páteřní síti nemocnic, a tak není vedeno v rezervačním systému Reservatic, ale v rezervačním systému Nemocnice Pardubického kraje na tomto odkazu.

K testování je třeba si s sebou donést doklad totožnosti, kartičku pojišťovny a vyplněný a podepsaný Formulář k provedení antigenního testu pro veřejnost. Bezplatný antigenní test není možné provést u osob, u kterých neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem nebo kterým byl v posledních 5 dnech proveden antigenní nebo PCR test s negativním výsledkem. Bezplatné antigenní testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění je možné opakovat pouze jednou za 5 dnů, tzn. mezi oběma odběry musí proběhnout plných pět dní (např. pokud je den prvního odběru pondělí, na další test je možné jít až v neděli).

Veškeré podrobnosti včetně Formuláře ke stažení a odkazů na rezervační systémy najdou zájemci ZDE.