Generálním ředitelem nemocnic bude Tomáš Gottvald

Generálním ředitelem nemocnic bude Tomáš Gottvald
11. září 2014
Pardubice (11. 9. 2014) – Rada Pardubického kraje schválila návrh výběrové komise na generálního ředitele akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Ta od začátku roku 2015 spojí dosavadních pět nemocnic akutní péče v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a ve Svitavách. V jejich čele stane dosavadní ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottvald.

Na nově vznikající místo vypsal Pardubický kraj výběrové řízení, do kterého se přihlásili tři kandidáti - MUDr. Tomáš Jedlička, MHA, dále ing. Miroslav Procházka, Ph.D. a MUDr. Tomáš Gottvald.

Uchazeče posuzovala devítičlenná výběrová komise, jejímž předsedou byl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek. Každý z uchazečů zaslal svou představu o řízení nemocnic a jejich rozvoji a poté svou vizi prezentoval komisi osobně.

„Na Tomášovi Gottvaldovi jsme se shodli jednomyslně," uvedl Roman Línek. „Vzhledem k tomu, že v komisi byli kromě mne a hejtmana Martina Netolického také zcela nezávislí odborníci jako například exministr zdravotnictví Leoš Heger, nynější náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp, renomovaný lékař a další odborníci, dává to doktoru Gottvaldovi velmi silný mandát," dodal Línek.

Novou akciovou společnost bude řídit tříčlenné představenstvo, kde předseda bude zároveň generálním ředitelem a dva členové představenstva jeho náměstky pro zdravotní péči a pro řízení a provoz nemocnic.

„Nové vedení musí být velmi efektivní, čeká ho náročné období tranformace. Je to však podle našeho názoru jediná možná cesta, jak nemocnice udržet ve vlastnictví kraje a zajistit jim i další rozvoj," konstatoval hejtman Martin Netolický.

Tomáš Gottvald byl jmenován do funkce generálního ředitele a člena představenstva nástupnické společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a. s. s platností od 31. prosince 2014.

„Je to jedna z největších výzev, které mě v životě zatím potkaly, ale dosavadní průběh fúze i aktuální výsledky hospodaření nemocnice mi dávají sebedůvěru, že náročný úkol zvládnu," řekl nový generální ředitel.

Další aktuality

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.