Jak funguje letecká záchranka? Cyklus přednášek o urgentu napíše svůj třetí díl

Jak funguje letecká záchranka? Cyklus přednášek o urgentu napíše svůj třetí díl
9. listopadu 2022
Jak funguje letecká záchranka? Tak zní název třetího dílu cyklu přednášek na téma urgentní medicíny, který si přichystala Nemocnice Pardubického kraje v souvislosti s budováním nového urgentního příjmu v Pardubické nemocnici a jehož cílem je blíže představit tento obor.

Přednášku přednese MUDr. Anatolij Truhlář, Ph.D., FERC, vedoucí lékař letecké záchranné služby v Hradci Králové. Uskuteční se v pondělí 14. listopadu 2022 od 14.30 hodin v přednáškovém sále nového pavilonu psychiatrie Pardubické nemocnice v budově číslo 25.

Přednášku bude možné sledovat také online. Připojit se můžete na TOMTO ODKAZU.

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.