Krajské nemocnice posílí nyní stomilionová dotace

Krajské nemocnice posílí nyní stomilionová dotace
19. června 2014
Pardubice (19. 6. 2014) – Projekt fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje je těsně před prvním milníkem, od 1. července dojde ke spojení pěti akciových společností do jedné. Pacienti ani lékařský personál žádné změny nezaznamenají.

„Veškeré přípravné práce na fúzi nemocnic probíhají podle plánu, dnes jsme se zastupiteli projednali úpravy základního jmění," uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Poté co byl u některých nemocnic základní kapitál snížen a krajské zastupitelstvo schválilo navýšení základního jmění Chrudimské nemocnice o 20 milionů korun, přibude nyní na účet Pardubické krajské nemocnice dalších 100 milionů korun. „Je to první ze dvou předpokládaných dotací kraje určených na stabilizování nové akciové společnosti," připomenul Línek.

„Na dofinancování nemocnic si kraj nemusí brát žádný úvěr, 100 milionů korun ušetřil při loňském hospodaření," zdůraznil hejtman Martin Netolický. Druhá splátka přijde nemocnicím v prvním čtvrtletí příštího roku.

„Investice do základního kapitálu je předpokladem vzniku ekonomicky zdravé společnosti, která se po uskutečnění dalších fází transformace dostane do vyrovnaného hospodaření, kdy se nejen kryjí příjmy a výdaje, ale vytváří se předpoklad pro obnovu majetku a pro investice do přístrojů z vlastních zdrojů," konstatoval Roman Línek s tím, že další procesy budou od 1. ledna 2015 probíhat v postupných krocích.

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.