Krajské nemocnice posílí nyní stomilionová dotace

19. června 2014
Pardubice (19. 6. 2014) – Projekt fúze nemocnic akutní péče Pardubického kraje je těsně před prvním milníkem, od 1. července dojde ke spojení pěti akciových společností do jedné. Pacienti ani lékařský personál žádné změny nezaznamenají.

„Veškeré přípravné práce na fúzi nemocnic probíhají podle plánu, dnes jsme se zastupiteli projednali úpravy základního jmění," uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Poté co byl u některých nemocnic základní kapitál snížen a krajské zastupitelstvo schválilo navýšení základního jmění Chrudimské nemocnice o 20 milionů korun, přibude nyní na účet Pardubické krajské nemocnice dalších 100 milionů korun. „Je to první ze dvou předpokládaných dotací kraje určených na stabilizování nové akciové společnosti," připomenul Línek.

„Na dofinancování nemocnic si kraj nemusí brát žádný úvěr, 100 milionů korun ušetřil při loňském hospodaření," zdůraznil hejtman Martin Netolický. Druhá splátka přijde nemocnicím v prvním čtvrtletí příštího roku.

„Investice do základního kapitálu je předpokladem vzniku ekonomicky zdravé společnosti, která se po uskutečnění dalších fází transformace dostane do vyrovnaného hospodaření, kdy se nejen kryjí příjmy a výdaje, ale vytváří se předpoklad pro obnovu majetku a pro investice do přístrojů z vlastních zdrojů," konstatoval Roman Línek s tím, že další procesy budou od 1. ledna 2015 probíhat v postupných krocích.