Lepší parkování u nemocnice už na podzim

Lepší parkování u nemocnice už na podzim
10. září 2014
Úpravami současného parkoviště u polikliniky chce svitavská nemocnice ještě letos na podzim rozšířit možnosti parkování pro veřejnost až o 30 míst.V brzké době tak bude před poliklinikou moci postavit své auto až 60 řidičů. „Na záměru spolupracujeme s Městem Svitavy, které má část pozemku v majetku. Důležitou zprávou je, že součástí stavebních prací je i úprava řešení obslužných chodníků a příprava na výsadbu zeleně," uvedl ředitel nemocnice Pavel Kunčák. Náklady zaplatí Svitavská nemocnice.

Nová parkovací místa přibydou i uvnitř areálu nemocnice, bude jich navíc 21 a tentokrát budou určena zaměstnancům. Jejich výstavbu bude hradit Svitavská nemocnice. Dalších 11 parkovacích míst vznikne na souvisejícím pozemku směrem k ulici U Stadionu. V tomto případě se o úhradu nákladů postará město Svitavy.

A do třetice: do konce roku letošního roku by mělo vzniknout dalších 24 parkovacích míst pro veřejnost jako součást stavby areálu psychiatrie. Parkování u nemocnice tak už nebude spojeno se současnými těžkostmi při hledání volného místa. Ve spolupráci s městem Svitavy a Pardubickým krajem má nemocnice v blízké budoucnosti v plánu ještě vybudovat parkovací prostor mezi InMedem a městským kinem.

Vše se odvíjí od zpracované studie dopravního řešení okolí svitavské nemocnice včetně řešení parkování, kterou zadalo město Svitavy. „Po té, co bude dobudována podstatná část podle této studie, bude parkování v souladu se záměry města na všech veřejně přístupných parkovištích i v okolí nemocnice zpoplatněné. Stejně, jako v případě parkovišť u dalších nemocnic v Pardubickém kraji, přizpůsobíme platbu tomu, aby naši klienti mohli po určitou rozumnou dobu parkovat za nižší či nulovou cenu," řekl Pavel Kunčák. Připomenul, že klienti nemocnice mohou parkovat i v ulici U Stadionu, blíže stadionu, kde je dostatek neplacených parkovacích míst.

Zdenka Hanyšová Celá

Další aktuality