Moderní psychiatrický pavilon ve Svitavách je hotov

Moderní psychiatrický pavilon ve Svitavách je hotov
14. února 2015
Po dvouleté zásadní rekonstrukci lůžkového psychiatrického oddělení Svitavské nemocnice je hotovo. Oddělení, které sídlí v budově přilehlé k historickému kostelu sv. Josefa, slavnostně otevřeme 16. 2. v 9 hodin za účasti zástupců vedení kraje a akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje, starostů a dalších hostů. Následně 19. a 20. února 2015 v době od 10 do 17 hodin pořádáme Dny otevřených dveří pro širokou veřejnost.

Pěkné a příjemné léčebné prostředí napomáhá uzdravování pacientů. S novými prostorami se otevírají i nové možnosti léčby. Pacienti budou hospitalizováni na dvou odděleních. Otevřené oddělení s třiceti lůžky bude zaměřeno na terapii režimovou a na psychoterapii. Na uzavřeném oddělení s 25 lůžky budou hospitalizováni pacienti s těžšími psychickými poruchami, kteří si mohou poškodit své zdraví, mají sebevražedné sklony nebo mohou být vlivem psychické poruchy nebezpeční okolí.

Nově bude otevřen stacionář. Léčba ve stacionáři patří do ambulantní formy léčby, zahrnuje práci v psychoterapeutické skupině, různé formy relaxací, pracovní terapii. Pro odborníky v oblasti sociální, psychologické a psychiatrické péče a další odbornou veřejnost připravujeme na začátek jara odbornou konferenci pod záštitou Výboru odborné psychiatrické společnosti.

Další aktuality

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.