Nácvik evakuace a likvidace požáru

Nácvik evakuace a likvidace požáru
4. září 2014
Na inspekčním pokoji vedle novorozeneckého oddělení svitavské nemocnice vypukl 4. září dopoledne požár. Tuto přísně utajovanou cvičnou situaci simulovali zdravotníci ve spolupráci s Hasičkou záchrannou službou Pardubického kraje, aby si ověřili svou připravenost a schopnost spolupráce v případě likvidace požáru.

Požár byl sestrou zpozorován v 10 hodin a následně hasiči ve spolupráci se zdravotníky zahájili evakuaci celého gynekologicko-porodnického oddělení, kterou komplikovala simulovaná situace. Místnost observace na novorozeneckém oddělení byla odříznuta požárem a silným zakouřením.

Evakuace probíhala běžnými evakuačními cestami a dále pomocí plošiny přímo z okna novorozeneckého oddělení. Miminka nahradily panenky a místo pacientek jsme evakuovali studentky Střední zdravotnické školy. „Evakuováno bylo celkem 5 novorozenců a dva zaměstnanci byli evakuováni oknem přes plošinu, kde na zemi pak předávali evakuované novorozence do péče zaměstnanců dětského oddělení. Poslední osoba byla evakuována v 10:32 hodin," uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Markéta Nemšovská a dodala: „Cvičení v případě požáru jsou pro nás velmi důležitá a zvyšují naši připravenost v případě skutečného zásahu.

Všem, kteří s námi při nácviku spolupracovali, děkujeme."