Návštěva klientů sociálně terapeutické dílny

Návštěva klientů sociálně terapeutické dílny
Foto: Klienti sociálně terapeutické dílny navštívili LDN Svitavské nemocnice
8. února 2024

První únorový den navštívila oddělení LDN skupinka klientů sociálně terapeutické dílny se svými vedoucími. Návštěva to nebyla jen zdvořilostní – klienti dílny totiž věnovali našim pacientům polštářky pro lepší spánek, které sami vytvořili. Těm, kterým je chladno od nohou, věnovali pletené ponožky.

Smích, bezprostřednost a dobrá nálada naší návštěvy vykouzlila úsměv na rtech všech pacientů. Moc jim za jejich návštěvu i dárečky děkujeme.

Alena Petrželová
staniční sestra LDN Svitavské nemocnice

Další aktuality

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.