Plicní a psychiatrie ve Svitavách se na přechodnou dobu stěhují

1. prosince 2013
Do 2. patra budovy rehabilitace se na začátku prosince přestěhují lůžkové i ambulantní oddělení svitavské psychiatrie. Důvodem je modernizace a přístavba psychiatrického oddělení, sídlícího v historického budově bývalého kláštera Redemptoristů. Přestavba potrvá do konce roku 2014.

Prostory rehabilitace musely být nejprve stavebně upraveny. „Děkuji pacientům i zaměstnancům rehabilitace za trpělivost při budování příslušných úprav," vzkazuje ředitel nemocnice MUDr. Pavel Kunčák.

Po dobu rekonstrukce bude mít psychiatrické oddělení stejnou kapacitu.

Plicní oddělení (TRN), které v opravované budově také sídlilo, má od posledního listopadového týdne přechodně nové působiště v 1. patře svitavské polikliniky, v prostorách bývalé onkologické ambulance.

Zdenka Hanyšová Celá