Plicní a psychiatrie ve Svitavách se na přechodnou dobu stěhují

Plicní a psychiatrie ve Svitavách se na přechodnou dobu stěhují
1. prosince 2013
Do 2. patra budovy rehabilitace se na začátku prosince přestěhují lůžkové i ambulantní oddělení svitavské psychiatrie. Důvodem je modernizace a přístavba psychiatrického oddělení, sídlícího v historického budově bývalého kláštera Redemptoristů. Přestavba potrvá do konce roku 2014.

Prostory rehabilitace musely být nejprve stavebně upraveny. „Děkuji pacientům i zaměstnancům rehabilitace za trpělivost při budování příslušných úprav," vzkazuje ředitel nemocnice MUDr. Pavel Kunčák.

Po dobu rekonstrukce bude mít psychiatrické oddělení stejnou kapacitu.

Plicní oddělení (TRN), které v opravované budově také sídlilo, má od posledního listopadového týdne přechodně nové působiště v 1. patře svitavské polikliniky, v prostorách bývalé onkologické ambulance.

Zdenka Hanyšová Celá

Další aktuality

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.