POZVÁNKA – Den mediků ve Svitavské nemocnici

9. dubna 2024
V sobotu 11. května 2024 zažijeme společně se studenty nemocnici jinak

Pro studenty posledních ročníků lékařských fakult organizuje Svitavská nemocnice zážitkový den s programem, který je přizpůsoben tomu, co budoucí lékaře nejvíce zajímá.

Po celý den jsou lékaři Svitavské nemocnice připraveni věnovat se všemu, co si přejí studenti vidět nebo na vlastní kůži zažít a vyzkoušet. Budeme pracovat s technikou, kterou budete moci vyzkoušet na sobě, preparátech nebo připravených modelech.

Program letošního Dne mediků ve Svitavské nemocnici:

• anesteziologicko-resuscitační oddělení – příjem na intenzivní lůžko, prohlídka oddělení a zážitkový nácvik používaných ultrazvukových technik
  • chirurgické oddělení – šicí techniky, laparoskopická a traumatologická technika vyzkoušená všemi smysly přímo na operačním sále
  • interní oddělení – odběr krve, EKG vyšetření, endoskopická technika vlastníma rukama
  • biochemická laboratoř – analýza vlastních odebraných krevních vzorků, prohlídka a sledování průběhu analýzy
  • radiodiagnostické oddělení – prohlídka a vyšetření radiodiagnostickými přistroji, vyšetření vlastních preparátů získaných během dne
  • otorinolaryngologické oddělení – zážitková endoskopie, na vlastní kůži, vyšetření sluchu, otomikroskopie
  • gynekologicko-porodnické oddělení – resuscitace novorozence

Součástí programu je oběd a občerstvení, v případě zájmu také nabízíme zajištění ubytování. Lékaři se budou během programu věnovat pouze Vám.

Máte vlastní představu o programu svého dne?

⇒ Předem se s námi spojte a vymyslíme individualizovaný program tak, aby byl pro budoucí lékaře co nejvíce přínosný.

Těšíme se na viděnou!