POZVÁNKA – Den mediků ve Svitavské nemocnici

POZVÁNKA – Den mediků ve Svitavské nemocnici
9. dubna 2024
V sobotu 11. května 2024 zažijeme společně se studenty nemocnici jinak

Pro studenty posledních ročníků lékařských fakult organizuje Svitavská nemocnice zážitkový den s programem, který je přizpůsoben tomu, co budoucí lékaře nejvíce zajímá.

Po celý den jsou lékaři Svitavské nemocnice připraveni věnovat se všemu, co si přejí studenti vidět nebo na vlastní kůži zažít a vyzkoušet. Budeme pracovat s technikou, kterou budete moci vyzkoušet na sobě, preparátech nebo připravených modelech.


Program letošního Dne mediků ve Svitavské nemocnici:

  • anesteziologicko-resuscitační oddělení – příjem na intenzivní lůžko, prohlídka oddělení a zážitkový nácvik používaných ultrazvukových technik
  • chirurgické oddělení – šicí techniky, laparoskopická a traumatologická technika vyzkoušená všemi smysly přímo na operačním sále
  • interní oddělení – odběr krve, EKG vyšetření, endoskopická technika vlastníma rukama
  • biochemická laboratoř – analýza vlastních odebraných krevních vzorků, prohlídka a sledování průběhu analýzy
  • radiodiagnostické oddělení – prohlídka a vyšetření radiodiagnostickými přistroji, vyšetření vlastních preparátů získaných během dne
  • otorinolaryngologické oddělení – zážitková endoskopie, na vlastní kůži, vyšetření sluchu, otomikroskopie
  • gynekologicko-porodnické oddělení – resuscitace novorozence

Součástí programu je oběd a občerstvení, v případě zájmu také nabízíme zajištění ubytování. Lékaři se budou během programu věnovat pouze Vám.


Máte vlastní představu o programu svého dne?

⇒ Předem se s námi spojte a vymyslíme individualizovaný program tak, aby byl pro budoucí lékaře co nejvíce přínosný.

Těšíme se na viděnou!

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.