Stovky lidí navštívily Den zdraví

Stovky lidí navštívily Den zdraví
25. dubna 2014
Zážitkové prezentace významných oblastí péče o zdraví navštívily ve Svitavské nemocnici ve čtvrtek 24. dubna stovky lidí. Lidé se seznamovali například s moderní metodou fyzioterapie - tejpingem, se správnou výživou v nemocni i ve zdraví; ženy si mohly vyzkoušet nahmatat případnou buku na modelu prsů.

Hlavním tématem ošetřovatelské péče byla prevence vzniku proleženin. Lidé si také pod speciální lampou ověřili, jak si správně umyli ruce, mnozí si nechali změřit hladinu cukru v krvi, orientačně zjistili svou krevní skupinu či zkontrolovali, jak na tom jsou s dechem. Dozvěděli se, jak správně rehabilitovat či nechali si změřit objem plic. Zvídaví si vyzkoušeli spoustu testů a odnesli si diplomy.

Žáci svitavských základních škol mohli přihlížet resuscitaci pacienta na "živém" modelu, kterou si pak na umělém modelu nacvičovali. Den plný zážitků pomohli připravit sami zaměstnanci nemocnice. Akci podpořila Všeobecná zdravotní pojišťovna a také Město Svitavy.

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.