Stovky lidí navštívily Den zdraví

25. dubna 2014
Zážitkové prezentace významných oblastí péče o zdraví navštívily ve Svitavské nemocnici ve čtvrtek 24. dubna stovky lidí. Lidé se seznamovali například s moderní metodou fyzioterapie - tejpingem, se správnou výživou v nemocni i ve zdraví; ženy si mohly vyzkoušet nahmatat případnou buku na modelu prsů.

Hlavním tématem ošetřovatelské péče byla prevence vzniku proleženin. Lidé si také pod speciální lampou ověřili, jak si správně umyli ruce, mnozí si nechali změřit hladinu cukru v krvi, orientačně zjistili svou krevní skupinu či zkontrolovali, jak na tom jsou s dechem. Dozvěděli se, jak správně rehabilitovat či nechali si změřit objem plic. Zvídaví si vyzkoušeli spoustu testů a odnesli si diplomy.

Žáci svitavských základních škol mohli přihlížet resuscitaci pacienta na "živém" modelu, kterou si pak na umělém modelu nacvičovali. Den plný zážitků pomohli připravit sami zaměstnanci nemocnice. Akci podpořila Všeobecná zdravotní pojišťovna a také Město Svitavy.