Svitavská nemocnice si pojede do Jihlavy pro cenu Bezpečná nemocnice

Svitavská nemocnice si pojede do Jihlavy pro cenu Bezpečná nemocnice
12. ledna 2015
Se svými dvěma projekty na téma Bezpečná péče o seniory se Svitavská nemocnice umístila na předních místech v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice 2014. Soutěž  vyhlásil Kraj Vysočina loni již po sedmé. Výsledky budou odtajněny na samotném vyhlášení a předání cen 22. 1. v Horáckém divadle v Jihlavě.

„Prvním projektem je prezentace dalšího vzdělávání zdravotníků v péči o seniory, které jsme u nás uskutečnili zážitkovým učením s pomocí "oblečku stáří". Proškolení zaměstnanci měli možnost si na vlastní kůži v oblečku stáří vyzkoušet omezení, kterým senioři čelí. Zdravotníci se tak lépe dokáží připravit na odlišnosti, která s sebou péče o pacienty ve vyšším věku přináší," vysvětluje Markéta Nemšovská, která vede ošetřovatelskou péči ve Svitavské nemocnici.

Druhým projektem je prezentace postupů, které vycházejí z paliativní péče a které zavedlo pracoviště LDN při péči o pacienty v konečném stádiu nemoci. „Zde představujeme změny, které zavedení těchto přístupů přineslo našim pacientů a jejich rodinám. Mnohé se změnilo v samotném provozu oddělení a v přístupu zaměstnanců.Vítězné projekty budou oceněny cenou hejtmana Kraje Vysočina a budou prezentovány na celostátní konferenci „Dny bezpečí", která se uskuteční den po vyhlášení.

Svitavská nemocnice se účastní soutěže opakovaně a vždy získala některé z předních míst.

Zdenka Hanyšová Celá

Další aktuality