Svitavští zdravotníci se školili, jak komunikovat s pacienty s duševním onemocněním

16. května 2022
Komunikace s pacienty, kteří trpí duševním onemocněním, má svá specifika. A právě jimi se na školení zabývali zdravotníci Svitavské nemocnice.

Poznat projevy duševních onemocnění, naučit a osvojit si dovednosti pro komunikaci s duševně nemocným pacientem, ale také získat základní potřebné informace z oblasti psychiatrie související s tématem. To bylo hlavním cílem školení, které pro zdravotníky Svitavské nemocnice uspořádala Iniciativa Na rovinu. Ta je realizována v rámci projektu Destigmatizace, který je součástí reformy psychiatrické péče v České republice.

Školení bylo určeno primárně pro zdravotníky z jiných oddělení, než je to psychiatrické. Téměř všichni zdravotníci se totiž mohou při své práci setkat s pacientem s duševním onemocněním. V takové situaci je pak dobré vědět, jak s pacientem jednat a jak mu lépe porozumět,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Svitavské nemocnice Pavla Angelová.