Tradiční mexický šátek může pomoct ženě v těhotenství i během porodu a po něm

Tradiční mexický šátek může pomoct ženě v těhotenství i během porodu a po něm
22. září 2023
Do svitavské porodnice přijala pozvání porodní asistentka a lektorka Anna Kohútová. „Přijela nás seznámit s technikou používání tradičního mexického šátku, který nese název Rebozo,“ uvedla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice Šárka Prudilová.

Něžný nástroj, který dokáže pomoct

„Jde o něžný nástroj, který dokáže podpořit ženu v průběhu menstruace, těhotenství, porodu a po něm,“ sdělila Šárka Prudilová, podle níž poskytuje celostní podporu.

Šátek Rebozo byl po staletí používán porodními asistentkami jako jedna z možností, jak pomoct těhotným ženám. „Sloužil jako podpora během porodu, ale také jako pomoc při zavinování dělohy či nošení dítěte,“ vysvětlila Anna Kohútová.

„Šátek Rebozo je prodlouženou rukou a srdcem porodní asistentky a duly při péči o ženy,“ poznamenala Šárka Prudilová.

Poděkování těhotným ženám

„Děkujeme i všem přítomným těhotným ženám, které jsme pro tuto akci oslovili, a byly ochotné za námi přijít. Doufáme, že s využitím technik, s nimiž jsme se na semináři setkali, přispějeme k příjemnějšímu a rychlejšímu zvládnutí porodu,“ podotkla staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Svitavské nemocnice.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

O dopadech novely jednali zástupci kraje a nemocnice na Ministerstvu zdravotnictví

24. listopadu 2023

Zástupci Nemocnice Pardubického kraje a Pardubického kraje se na MZČR účastnili jednání ve věci novely zákoníku práce. Cílem setkání s řediteli legislativních odborů MZČR a MPSV bylo upozornit na problémy, s nimiž se v důsledku aktuální i připravované podoby zákoníku práce budou potýkat zejména malé nemocnice. Účastníci schůzky se domluvili na vzájemné spolupráci při pokračování legislativního procesu novelizace zákoníku práce.