Ve Svitavské nemocnici dostávají nový kabát jednotky intenzivní péče

Ve Svitavské nemocnici dostávají nový kabát jednotky intenzivní péče
26. srpna 2022
Ve Svitavské nemocnici byla zahájena rekonstrukce intenzivní péče a ARO. „Jde o modernizaci stávajících prostor, která umožní sdružení všech jednotek intenzivní péče do těsného sousedství. Momentálně se jednotky intenzivní péče nacházejí na dvou různých místech. Nyní dojde k jejich přesunu na jedno patro. Díky tomu bude moct zdravotnický personál například sdílet specializované vybavení, což zlepší kvalitu poskytované péče,“ vysvětlil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Rekonstrukce umožní navýšení lůžek

Celkový aktuální počet lůžek intenzivní péče je v současné době 16. Rekonstrukce umožní, v případě potřeby, jejich navýšení na 19. „Pokud vše půjde podle plánu, měla by být stavba dokončena začátkem příštího roku,“ uvedl náměstek Pavel Kunčák. 

Stavba se odehraje za provozu

Stavba se bude odehrávat za provozu nemocnice. „Naší snahou je, aby dopady této rekonstrukce byly pro pacienty minimální. Jsme přesvědčeni, že dokážeme zachovat vysokou kvalitu poskytované péče,“ ujistil Pavel Kunčák.

Aktuálně se stěhují pacienti anesteziologicko-resuscitačního oddělení, a to na 6 týdnů. „ARO bude dočasně využívat převážně prostory chirurgické JIP, pro interní JIP jsme na celou dobu rekonstrukce připravili náhradní prostory na chirurgickém oddělení v místě bývalého operačního sálu. Chirurgická JIP se, také jen dočasně, přesune do nově zrekonstruovaných prostor bývalé jednotky intenzivní péče,“ poznamenal náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice. Všechny úpravy jsou provedeny tak, aby následně umožnily snadné využití prostor chirurgickým oddělením.

„Po ukončení rekonstrukce se do nového bude stěhovat interní a chirurgická JIP,“ upřesnil Pavel Kunčák a dodal, že celá rekonstrukce by měla trvat šest měsíců.

Projekt podpořený z programu REACT EU

Velkou devízou projektu, který byl finančně podpořen z programu REACT EU, bude rovněž usnadnění logistiky přepravy pacientů na operační sály a současně možnost pořízení nového vybavení nejen pro jednotky intenzivní péče, operační sály, ale i laboratoře.

Další aktuality

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.