VI. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář

VI. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář
9. září 2022
Oddělení klinické mikrobiologie a infekční oddělení Pardubické nemocnice pořádá VI. krajský mezioborový mikrobiologicko-infektologický seminář Aktuality v mykologické problematice (diagnostika, léčba, kazuistiky).

Seminář se uskuteční ve středu 21. září 2022 od 11 hodin v seminární místnosti Psychiatrického oddělení Pardubické nemocnice.

Vzdělávací akce je ohodnocena 4 kredity dle Stavovského předpisu České lékařské komory č. 16.

Přihlášení je možné pomocí odkazu: https://forms.gle/Sr3mS3o21F5CmveQ8 nebo e-mailem na petra.soukupova@nempk.cz.

Program ke stažení zde

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Běh pro miminka do dlaně

24. dubna 2024

Oddělení intermediární péče o novorozence Pardubické nemocnice se potřetí připojí k charitativní akci neziskové organizace Nedoklubko. Běh a procházka pro Miminka do dlaně podporuje rodiče předčasně narozených dětí na jednotkách intenzivní a intermediární péče 27 českých perinatologických center. Pardubičtí zdravotníci natočili video. Zúčastnit se může i veřejnost. Aktivní účastí v projektu mohou lidé podpořit vybrané perinatologické centrum.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.