Aktuality

Modernizace kláštera přinesla nález tajné schránky

Modernizace kláštera přinesla nález tajné schránky

30. září 2014

Svitavy (24. 9. 2014) – Rekonstrukce historických budov přinášejí mnohdy nečekaná překvapení. V lednu 2014 nalezli stavebníci při přestavbě a dostavbě budovy oddělení psychiatrie Svitavské nemocnice tajnou schránku. Uložena byla v roce 1894 do dutiny stěny kláštera sv. Josefa, který sloužil řádu Redemptoristů. Dnes se vrátila na své místo a budoucím generacím přinese informace o současných vlastnících i nynější modernizaci psychiatrického oddělení.

Lepší parkování u nemocnice už na podzim

Lepší parkování u nemocnice už na podzim

10. září 2014

Úpravami současného parkoviště u polikliniky chce svitavská nemocnice ještě letos na podzim rozšířit možnosti parkování pro veřejnost až o 30 míst.V brzké době tak bude před poliklinikou moci postavit své auto až 60 řidičů. „Na záměru spolupracujeme s Městem Svitavy, které má část pozemku v majetku. Důležitou zprávou je, že součástí stavebních prací je i úprava řešení obslužných chodníků a příprava na výsadbu zeleně," uvedl ředitel nemocnice Pavel Kunčák. Náklady zaplatí Svitavská nemocnice.

Budova s operačními sály a intenzivní péčí se zatepluje

Budova s operačními sály a intenzivní péčí se zatepluje

28. srpna 2014

Hlavní budovu Svitavské nemocnice obehnalo v těchto dnech lešení. Monoblok a zároveň nejnovější budova komplexu nemocnice projde velkou obnovou – výměnou vnějších oken a dveří a zateplením pláště. Důvodem je úspora energií.„Provoz budovy spotřebuje 40 procent veškeré elektrické energie spotřebované v nemocnici a 30 procent tepla na vytápění a ohřev vody a páry. Důvodem energetické náročnosti je, že velká část budovy je trvale klimatizovaná, nacházejí se v ní operační sály, ARO, interní JIP a centrální sterilizace," říká ředitel svitavské nemocnice Pavel Kunčák. Investici za téměř 7 mil. korun zaplatí Pardubický kraj i prostřednictvím evropských fondů.

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

1. srpna 2014

Svitavy (31. 7. 2014) – Druhá nejvýznamnější investice Pardubického kraje do zdravotnictví úspěšně roste ve Svitavách. Jedná se o modernizaci a přístavbu místního psychiatrického oddělení, které by mělo sloužit potřebám celé východní části kraje. Na začátku roku opustilo oddělení historickou budovu bývalého kláštera Redemptoristů, aby se tam do modernizovaných prostor a také do nového pavilonu hned v sousedství mohlo ještě do konce roku vrátit. A zatím vše nasvědčuje tomu, že to bude dokonce ještě dříve. Celková cena této investice je 98,7 milionu korun.

Žáci z „Myšárny“ navštívili nemocnici

Žáci z „Myšárny“ navštívili nemocnici

25. června 2014

Žáci základní školy T. G. Masaryka ve Svitavách navštívili 17. června naši nemocnici. „Provedli jsme je některými odděleními a na závěr se zastavili na LDN, kde rozveselili naše nemocné pacienty krátkým vystoupením," říká Zdenka Petrilová. Žáci této školy před časem věnovali naší LDN více než 14 tisíc korun - výtěžek z prodeje triček s logem školy, která prodávali u příležitosti 60. let existence školy.