Aktuality

Mikuláš naděloval také v nemocnici

Mikuláš naděloval také v nemocnici

9. prosince 2014

Milé zpestření pobytu připravily pro pacienty Svitavské nemocnice děti ze  Základní školy Sokolovská. Mikuláš a jeho pomocníci navštívili nejprve pacienty Léčebny dlouhodobě nemocných a poté i dětského oddělení.  Rozpustilí čertíci a čertice, důstojný Mikuláš a hodní andělé zazpívali nemocným několik vánoční koled a písniček, předali jim nadílku, kterou si pro ně připravili. V očích starších pacientů se objevilo dojetí, u maličkých troška strachu a větší děti měli radost z návštěvy svých vrstevníků. Veselé vystoupení pobavilo také sestřičky a další personál.

Počítáme se stávajícím personálem nemocnic, řeklo představenstvo ve Svitavách

Počítáme se stávajícím personálem nemocnic, řeklo představenstvo ve Svitavách

26. listopadu 2014

Počítáme s vámi. Jednoznačný signál ke své budoucnosti si vyslechli zaměstnanci Svitavské nemocnice. Vyslalo ho k nim budoucí představenstvo Nemocnice Pardubického kraje. Nástupnické organizace, která k 31. prosinci 2014 vznikne po sloučení pěti nemocnic s akutní lůžkovou péčí do jedné společnosti a která se poté zařadí mezi šest největších zařízení v zemi.

Jak žít kvalitně s curkovkou

Jak žít kvalitně s curkovkou

12. listopadu 2014

V Lékárně Na Poliklinice Svitavské nemocnice se do 14. listopadu koná Týden prevence diabetu. Ve středu je hlavním tématem onemocnění cukrovkou, všechny jeho komplikace a prevence těchto komplikací. Ve čtvrtek se koná konference pro odborníky a v pátek se seznámíte se zvláštnostmi onemocnění cukrovkou v dětském věku a nároky v léčbě, které nemoc klade na děti a jejich rodiče. Po celý týden si sem lidé chodí zkontrolovat hladinu glykémie a hodnoty krevního tlaku, učí se správnému pohybu a stravě a seznamují se s širokou nabídkou potravinových a jiných doplňků.

Týden prevence diabetu ve Svitavské nemocnici

Týden prevence diabetu ve Svitavské nemocnici

5. listopadu 2014

V prostorách Lékárny Na Poliklinice Svitavské nemocnice se od 10. do 14. listopadu 2014 koná akce s názvem Týden prevence diabetu. Po celý týden si sem například můžete přijít zkontrolovat hladinu glykémie a hodnoty krevního tlaku a seznámíte se s širokou nabídkou potravinových a jiných doplňků. Navíc každý den bude něčím specifický. V pondělí Vám fyzioterapeut poradí nejvhodnější pohybové aktivity, v úterý se seznámíte s pomůckami pro diabetiky a dostanete důležité informace o tom, jaké nároky má splňovat správná obuv pro lidi s cukrovkou.

Modernizace kláštera přinesla nález tajné schránky

Modernizace kláštera přinesla nález tajné schránky

30. září 2014

Svitavy (24. 9. 2014) – Rekonstrukce historických budov přinášejí mnohdy nečekaná překvapení. V lednu 2014 nalezli stavebníci při přestavbě a dostavbě budovy oddělení psychiatrie Svitavské nemocnice tajnou schránku. Uložena byla v roce 1894 do dutiny stěny kláštera sv. Josefa, který sloužil řádu Redemptoristů. Dnes se vrátila na své místo a budoucím generacím přinese informace o současných vlastnících i nynější modernizaci psychiatrického oddělení.