Aktuality

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

1. srpna 2014

Svitavy (31. 7. 2014) – Druhá nejvýznamnější investice Pardubického kraje do zdravotnictví úspěšně roste ve Svitavách. Jedná se o modernizaci a přístavbu místního psychiatrického oddělení, které by mělo sloužit potřebám celé východní části kraje. Na začátku roku opustilo oddělení historickou budovu bývalého kláštera Redemptoristů, aby se tam do modernizovaných prostor a také do nového pavilonu hned v sousedství mohlo ještě do konce roku vrátit. A zatím vše nasvědčuje tomu, že to bude dokonce ještě dříve. Celková cena této investice je 98,7 milionu korun.

Žáci z „Myšárny“ navštívili nemocnici

Žáci z „Myšárny“ navštívili nemocnici

25. června 2014

Žáci základní školy T. G. Masaryka ve Svitavách navštívili 17. června naši nemocnici. „Provedli jsme je některými odděleními a na závěr se zastavili na LDN, kde rozveselili naše nemocné pacienty krátkým vystoupením," říká Zdenka Petrilová. Žáci této školy před časem věnovali naší LDN více než 14 tisíc korun - výtěžek z prodeje triček s logem školy, která prodávali u příležitosti 60. let existence školy.

Přijďte na Den zdraví

Přijďte na Den zdraví

24. dubna 2014

Ve Svitavské nemocnici čekají návštěvníky dnes od 9 do 16:30 zážitkové prezentace významných oblastí péče o zdraví. Dozvíte se, jak správně rehabilitovat a seznámíme Vás s moderní metodou fyzioterapie – tejpingem. Hlavním tématem ošetřovatelské péče bude prevence vzniku proleženin. Budete si u nás moci správně vydezinfikovat ruce a poradíme, změřit objem plic, zjistit krevní skupinu a změřit hladinu cukru v krvi. Zvídaví si budou moci vyzkoušet určování léčivých bylin. Pro děti jsou připraveny diplomy.

Dvakrát hodnocení kvality do Svitavské nemocnice

Dvakrát hodnocení kvality do Svitavské nemocnice

1. prosince 2013

Hned dvě oddělení Svitavské nemocnice - Hematologicko-transfúzní a Patologicko-anatomické – získala začátkem listopadu hodnocení kvality v rámci auditu NASKL II. Patologii vedou prim. MUDr. Tomáš Čížek a vedoucí laborantka Bc. Gabriela Jirčíková. Pracoviště hematologicko-transfúzní pak vede prim. MUDr. Dagmar Veselá a staniční sestra Marcela Hartmanová. „Moc všem gratuluji", neskrýval radost ředitel nemocnice MUDr. Pavel Kunčák a donesl na obě oddělení sladkou odměnu v podobě dortů, které osobně předal všem zaměstnancům. Bezprostředně tak ocenil úspěch v akreditačním šetření.

Duševní i duchovní potřeby pacientů jsou pro sestry důležité

Duševní i duchovní potřeby pacientů jsou pro sestry důležité

18. listopadu 2013

Umění naslouchat, porozumět, respektovat. Slyšet víc, než je řečeno slovy. Empatické dovednosti, či jak posloužit dobře lidem v posledních dnech jejich života. Vnímat to, co může signalizovat spirituální bolest. Tato témata zněla svitavským kinem Vesmír, které bylo v úterý 12. listopadu plné žen. Přijely sestry z celého kraje a na jejich již osmé konferenci je čekala tentokrát témata týkající se péče o duchovní potřeby pacientů.

Máme novou fototerapii pro novorozence

Máme novou fototerapii pro novorozence

16. listopadu 2013

Svitavská nemocnice zakoupila pro novorozenecké oddělení novou fototerapeutickou lampu k léčbě žloutenky novorozenců. Tento přístroj na rozdíl od dosud používaných využívá k ozařování modré světlo s použitím LED technologie. Výhodou je několikanásobně vyšší světelný výkon bez ovlivnění tělesné teploty dítěte. „V důsledku toho dochází k rychlejšímu ústupu žloutenky, takže je možno dobu ozařování u některých dětí zkracovat a mohou tak být v delším kontaktu a maminkou," vysvětlil primář dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Jan Malý.