Rehabilitační oddělení Svitavské nemocnice zajišťuje péči pro pacienty hospitalizované na všech lůžkových odděleních nemocnice a také pro docházející ambulantní pacienty (děti i dospělé). Pacient je vyšetřen atestovaným lékařem z oboru fyzioterapie a je mu na stanoven individuální plán rehabilitační léčby.

Oddělení je situováno v samostatné budově H v zadním traktu nemocnice. V přízemí se nachází ordinace, místnost elektroléčby a vodoléčby. V prvním patře jsou 4 individuální cvičebny, dětská cvičebna a velká tělocvična. Sociální zařízení pro pacienty je v obou patrech. V budově se nachází výtah a přístup do ordinací i cvičeben je bezbariérový.

V roce 2019 byla spolu s budovou H zrekonstruována přízemní část rehabilitace, která získala zcela nové zázemí pro pacienty. Nová sekce vodoléčby disponuje dvěma celotělovými vířivkami s podvodní masáží, vířivými vanami na dolní a horní končetiny, dále čtyřkomorovou galvanickou lázní a jednou novinkou, která zatím není příliš rozšířena – suchou masážní vanou. Nový vzhled získaly taktéž prostory pro přístrojovou léčbu a zázemí pro personál.

Vedení a kancelář