Lůžkové oddělení porodnice a neonatologie

Dvě hodiny po porodu je maminka převezena na lůžkové oddělení porodnice. Podporujeme systém "roming-in", což znamená,  že miminko je na pokoji se svou matkou. Porodní asistentky Vám poradí s hygienou v šestinedělí, kojením a s péčí o prsy, stravou kojící maminky. Se cvičením v šestinedělí je možné začít pod vedením rehabilitační sestry. Zdravotní stav dítěte sleduje a s péčí o novorozence pomáhá personál neonatologického oddělení. Cílem dětských sester je maximálně podpořit rozvoj laktace a pomoci každé mamince kojit. Maminky se během pobytu v porodnici naučí pečovat o své dítě a mají možnost seznámit se s technikou masáží a polohováním u novorozenců. I po propuštění z porodnice poskytujeme bezplatnou laktační poradnu po celou dobu kojení. Více informací získáte na internetové strance Novorozeneckého oddělení.

Délka hospitalizace

Nejsou-li komplikace ze strany maminky i novorozence, propouštíme po spontánním porodu obvykle 3.–4. poporodní den. Po porodu císařským řezem propouštíme 5.–6. poporodní den.

Péči o novorozence s fyziologickým průběhem i o ty, které vyžadují zvýšenou péči a léčbu, poskytuje novorozenecké oddělení. Je v jeho schopnostech a kompetenci postarat se o děti narozené od 36. týdne těhotenství.

Standardní pokoje

Vždy dva standardní pokoje mají  společné sociální zařízení. Každý pokoj má přípojku na televizor. Jsou zde ubytovány maximálně dvě maminky, které tak mají větší soukromí, více prostoru a klidu. V každém pokoji je  nový moderní nábytek s vestavěnou lednicí a také vybavení pro miminka, např. přebalovací pult, vanička, váha. Miminka mají speciální, moderní polohovatelné postýlky, které jsou  lehké, výškově stavitelné a pojízdné.