Aktuality oddělení Psychiatrie

Moderní psychiatrický pavilon ve Svitavách je hotov

Moderní psychiatrický pavilon ve Svitavách je hotov

14. února 2015

Po dvouleté zásadní rekonstrukci lůžkového psychiatrického oddělení Svitavské nemocnice je hotovo. Oddělení, které sídlí v budově přilehlé k historickému kostelu sv. Josefa, slavnostně otevřeme 16. 2. v 9 hodin za účasti zástupců vedení kraje a akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje, starostů a dalších hostů. Následně 19. a 20. února 2015 v době od 10 do 17 hodin pořádáme Dny otevřených dveří pro širokou veřejnost.

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

1. srpna 2014

Svitavy (31. 7. 2014) – Druhá nejvýznamnější investice Pardubického kraje do zdravotnictví úspěšně roste ve Svitavách. Jedná se o modernizaci a přístavbu místního psychiatrického oddělení, které by mělo sloužit potřebám celé východní části kraje. Na začátku roku opustilo oddělení historickou budovu bývalého kláštera Redemptoristů, aby se tam do modernizovaných prostor a také do nového pavilonu hned v sousedství mohlo ještě do konce roku vrátit. A zatím vše nasvědčuje tomu, že to bude dokonce ještě dříve. Celková cena této investice je 98,7 milionu korun.

Ve Svitavské nemocnici zahájili modernizaci psychiatrie

Ve Svitavské nemocnici zahájili modernizaci psychiatrie

3. července 2013

Zastaralý objekt svitavské psychiatrie projde v následujících osmnácti měsících významnou změnou. Ve středu 26. 6. předali zástupci Pardubického kraje stavební firmě staveniště a související prostory. Na základě projektu „Svitavská nemocnice, a.s. - modernizace a přístavba psychiatrického oddělení" zde na přelomu roku 2014 a 2015 vnikne moderní pavilon s vyšším počtem lůžek, který bude odpovídat soudobým potřebám akutní lůžkové péče. Projekt podpořili také odborníci z psychiatrické společnosti.